Loading Events

Veeda puhkus ja värve täis kunstilaagris Marokos

17. Apr 2020 kell 09:00 - 26. Apr 2020 kell 09:00
970€
 • This event has passed.

Kunsitlaager

Reisi kuupäev: +/- 3 päeva 17. aprill – 26. aprill 2020

Tänapäevase Maroko territooriumi asustasid vähemalt 8000 aastat eKr berberi hõimud, kes tegelesid valdavalt maaviljeluse ja karjakasvatusega. Soe kliima (300 päikeselist päeva aastas), Atlandi ookeani liivased rannad, imeilus mägine maastik ja salapärane kultuur teeb Marokost ahvatleva sihtkoha. Maroko on kontrastide maa, võimalus kogeda nii kaootilisust kui ka rahu. Avastame kohaliku elu, sukeldume teistsugusse argipäeva, toome paralleele meie enda reaalsusega ning avastame lihtsaid ja parasjagu märkamatuid tõdesid iseenda kohta. Teel näeme Palmisalusid ja nende varjus laiuvaid oaase, metsikuid mägiteid. Saame kogeda  Maroko toidukultuuri. Naudime Sahara telklaagris traditsioonilist berbermuusikat ja õhtusööki, näeme kohalikkue nii  linnas kui  külades.

See on rännak väljapoole, mis toob meid lähemale iseendale.

Kui sulle meeldib joonistada või maalida, otsid loomingulist vaheldust igapäevarutiinile, või soovid omandada konkreetseid oskusi.  Siis on see laagrikoolitus sinu jaoks!

Seekordne kunstilaager toob kokku parima osa suve algusest: inimesed, maastikud, looduslüürika ja loomisrõõmu. Laagri tegevused on inspireeritud Maroko kultuurist ja keskkonnast. Kasutame ümbritsevat keskkonda kui inspiratsiooniai allikat

Kunstitegevusi juhendab kunstiõpetaja Kristel Kallau.

Kunstilaager/koolituse eesmärk on tegeleda kunsti loomisega teistusugustes tingimustes võrreldes põhjamaa valguse ja loodusega. Rõhk on välipraktikatel, et tunnetada paremini kohalikku eluolu ja kultuuri. Külastatakse ka erinevaid kunstigaleriisid.

– Kunstilaagris osaleja võtab kaasa ise oma kunstitarbed. Soovi korral saab konsulteerida eelnevalt juhendajaga.

GRUPI SUURUS: Reis toimub väikeses ja sõbralikus kuni 13 inimese seltskonnas.

Suuremad linnad ja kus me ööbime:

Marrakechi, mis on 1062.a. asutatud ajaloolisse kuninglikku linna. Tutvume linna olulisemate vaatamisväärsustega: Majorelli aiad, Koutoubia torn, Bahia palee. Tutvume Marrakechi vanalinna ja soukidega ning naudime Djemaa El Fna väljaku peadpööritavat melu. Külastame Matisse´i kunstigaleriid ja Les Atlassides, kus näidatakse Marokko kunstnike töid.

Agadir peetakse Maroko euroopalikuimaks linnaks.Agadiris kliima on aastas 340 päev päikest, mis võimaldab ujuda aastaringselt. Talv on ebatavaliselt soe ja suvine kuumus ei ole kunagi rõhuv. Vaba päev meil puhkuseks, rannal peesitamiseks ja ostlemiseks. Külastame kunstigaleriid: Galerie Nosarts

Fez on väga suure ajalooga ja ma ei ole seda selgeks saanud. Fez’i vanalinna, mis on asutatud juba 789. aastal. Avastasime UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvat linna. Mööda väikseid labürinttänavaid jalutades kiikame, kuidas värvitakse kaameli nahkasid, toksitakse väikse haamrikesega hõbekandikule mustreid sisse, kootakse imeilusaid salle. Siin linnas jagub kunsti kõigile. Fesi vanalinn on nagu sipelgapesa. Tolle imelise kõrge müüriga piiratud vanalinna viivad 14 väravat. See on ehitatud nii, et võõras ja vaenlane omal jõul välja ei pääse. Räägivad kohalikud.Kitsad kiira-käära tänavad. Tillukesed majauksed, võretatud aknad kõrgel katuseääre all. Terves vanalinnas on eriline lõhn. Öeldakse, et kes pole seda tundnud, pole Marokos käinud.

Merzouga (Sahhara) on väike küla Maroko kaguosas, umbes 50 kilomeetri kaugusel Alžeeria piirist. Meie teekonda Sahhara avarustesse, veetlevasse Merzouga oaasi kõrbedüünide serval, mille võrratu päikeseloojang meid õhtusse saadab. Õhtusöök ja ööbimine kõrbe telkhotellis. Meie Sahhara kõrbe reisil on kaamlitransport ja sõidame mööda liivadüüne

Quarzazart ait benhadou asub kõrgusel 1160 meetri kõrgusel (3910 jalga) kõrgtasaplatsi mägede lõunas asuval alal. Sõidame Ourzazatest Draa orgu, mis oli sajandeid peamine karavanitee piki Draa jõge (Maroko pikim jõgi 1100km). Draa orgu nimetatakse “1000 Kasbahi oruks”, sest siin leidub mitmeid berberkindluseid (Kasbah) ja majade komplekse (ksour), mis olid ja on tänaseni koduks paljudele berberitele. Külastame kuulsat  Atlasi filmistuudiot, mis on suur ja paljude filmikomplektidega.

 

Hind sisaldab:

 • tansfeer Marokos,
 • majutus koos hommiku ja lõunasöögiga kogu reisi vältel kaheses/kolmeses toas,
 • ekskursioonid,
 • kohalikus kodus lõuna või õhtusöök
 • praktilised kunsti koolitused juhendaja Kristel Kallau käe all
 • Sahharas on berberi pidulik õhtu ja hommikusöök majutus telgis, ekskursiooni transport Kaamel
 • oma nõu ja jõuga aitab Teid meie eestikeelne reisijuht kohaliku saatjaga,
 • tansport Pärnu-Riia lennujaam-Pärnu
 • rannamõnude nautimist
 • Ha-ham (külasaun)
 • tutvume kohaliku külaeluga
 • külastame kohalike bazaare (turg)

HIND:  970 eur + lennupilteid

Registreerida saab nii kaua, kuni kohti jätkub. koolitused@koolitusreisid.ee

 

Lisatasu eest:

 • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse, 8-10 kg pagas Riia-Maroko-Riia (ca 150-250 eur/in), sõit toimub liinilennuga.
 • 20 kg lisa pagas 100 eur/in edasi-tagasi
 • Reisikindlustus
 • majutus üheses toas
 • õhtusöök kogu reisi vältel
 • Ham-ham (külasaun) massaaž
 • sissepääsupileteid tasuliste objektide külastusel
 • Ööklubi külastus

 

NB! Täpsem kava reisimarsruudiga tuleb siis kui leiame soodsama lennupileti sihtriigi linna.

Details

Start: 17. Apr 2020 kell 09:00
End: 26. Apr 2020 kell 09:00
Cost: 970€

Venue

Venue Name: Maroko
Address: Maroko

Organizers

Organizer Name: Tamonte Koolitusreisid
Phone: +372 53893636
Email: