Loading Sündmused

Sügisene pooltöine koolivaheaeg Marokos kõigile, kes on hingelt õpetajad

20. okt. 2018 - 28. okt. 2018
699€
 • Sündmus event on möödas

Kas sind on kunagi huvitanud, kuidas õpetatakse lapsi Aafrikas? Milline on sealne  kooli haridussüsteem? Milliseid õpetamis- ja hindamismeetodeid kasutatakse? Mida annab õppida sealsetelt õpetajatelt? Kui ühelegi eelnevatest küsimustest vastasid jah, siis see on pakkumine just Sulle. Oktoobrikuu koolivaheajal lähme Marokosse tutvuma sealse koolisüsteemi ning õpetajatega.  Võtame osa tundidest, vaatleme, kuidas neid läbi viiakse, saame kokku kohalike õpetajatega, et jagada kogemusi, küsida küsimusi, luua kontakte. Kuna tegemist on ikkagi koolivaheajaga, siis töise osa vahelduseks tutvume Maroko kultuuri- ja eluoluga ning võtame rannas päikest.

Maroko

Tänapäevase Maroko territooriumi asustasid vähemalt 8000 aastat eKr berberi hõimud, kes tegelesid valdavalt maaviljeluse ja karjakasvatusega. 300 päikeselist päeva aastas, Atlandi ookeani liivased rannad, imeilus mägine maastik ja salapärane kultuur teeb Marokostahvatleva sihtkoha. Maroko on kontrastide maa, mis pakub võimalust kogeda nii kaootilisust kui ka rahu.

REISIKAVA

 1. päevlend Tallinn – Düsseldorf – Fez

Saame kokku Tallinna lennujaamas kell 08.00, reisisaatjal on silt „Tamonte Koolitusreisid Marokosse“, saame üksteisega tuttavaks ja meie lend väljub 10.15. Teeme vahepeatuse Düsseldorfis ja jõuame Fez’i kohaliku aja järgi 22.00. Sealne kell on kolm tundi taga Eesti omast.Viime oma kohvrid ära hotelli ja lähme kõik koos Fez’i vanalinna õhtust sööma.

 1. päev Fezi vanalinn

Peale hommikusööki suundume Fez’i vanalinna, mis on asutatud juba 789. aastal. Kohaliku giidi juhendamisel avastame UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvat linna. Mööda väikseid labürinttänavaid jalutades kiikame, kuidas värvitakse kaameli nahkasid, toksitakse väikse haamrikesega hõbekandikule mustreid sisse, kootakse imeilusaid salle.

 1. päev Fez – Imouzzar – Ifran – Azrou – Beni Mellal – Afourer

Peale hommikusööki alustame sõitmist mööda Atlase mägede läänerannikut Imouzzerisse – väikesesse Berberi külakesse, mis oli maailmast eraldatud kuni 1930. aastani. Edasi jätkub me reis mööda maalilisi maastikke kuni jõuame Maroko Šveitsini ehk Ifranetini, kust edasi suundume kunagise kaubateede ristumiskohta Azroule.

Marokole on omane kasbahid, iidsed kindluslinnad, ning meil on võimalus ühte neist oma teekonnal külastada, Beni Mellali, mida peetakse üheks vanimaks. Õhtuks jõuame 2000 m kõrgusele väiksesse 20 000 elanikuga külla Afourari, kus ka ööbime.

 1. päev Afourar – Ouzoud – Agadir

Suundume peale hommikusööki  võimast Cascades d´Ouzoudi juga imetlema. Et joale alt üles vaadata saaks, tuleb meil treppidest laskuda  100 m. Soovitame selles jalutuskäiguks jalga panna kinnised jalanõud, sest mida allapoole me jõuame, seda niiskemaks ja vesisemaks eluolu läheb. Joa lähedal kasvavad puud on endale elupaigaks valinud makaagid, kes kohe kindlasti tahaksid teiega tutvust tegema tulla ja ühisele pildile jääda. Peale joa külastust võtame suuna Agadirile, kus ootab meid 7 km liivarand. Kolm järgnevat öö ööbime samas Agadiri hotellis.

 1. päev Agadir

Peale hommikusööki lähme kohalikule turule kodustele ja miks mitte iseendale kingituse ostma. Hiljem, kel soovi, saab krokodilliparki ja  loomaaeda külastada või lihtsalt rannas päikest võtta.

 1. päev Agadiri kool

Täna lähme tutvume Maroko koolisüsteemiga, külastame kooli, võtame vaatlejatena osa tundidest, hiljem kohtume õpetajatega, kes heameelega vastavad me küsimustele. Peale töökat päeva lähme ham-ham’i ehk kohalikku sauna.

 1. päev Agadir – Idawtghama – Agadir

Varahommikul kell 7.00 lahkume hotellist, et jõuda kohalike juurde hommikust sööma.Peale seda suundume  Idawtghamasse, et tutvuda sealse küla eluoluga. Külastame väikest Saharat. Lõunasöögiajal lähme külla ühele tõelisele Maroko perele, kes pakub meile imemaitsvat lõunat.

 1. päev Agadir – Marrakech

Peale hommikusööki pakime oma kohvrid kokku ja suundume juba 1062. aastast asustatud kuninglikku linna – Marrakechi.  Kohalik giidi saatel avastame seda müstilist linna – tutvume linna vaatamisväärsustega.Pärast  ekskursiooni lõppemist suundume õhtusesse Marrakechi vanalinna ning naudime Djemaa El Fna ehk jutuvestjate väljaku pead pööritavat melu.

9.päev Marrakech -London – Riia

Hommikul vara transfeer lennuväljale. Meie lend väljub kohaliku aja järgi 6.35 Riia lennujaama jõuame 20.50 Riia lennujaamas on buss vastas, mis sõidutab meid Tallinna

 

HIND:  699 eur

 

Hind sisaldab:

 • lennujaama transfeere Marokos;
 • transport Marokos kogu reisi vältel;
 • transport Riia lennujaam-Pärnu-Tallinn
 • ekskursioone erinevates linnades;
  • eestikeelne reisijuht ja kohalik saatja kogu reisi vältel;
 • majutust koos hommikusöökidega;
 • Agadiris koolikülastust ja õpetajatega jutu ajamist;
 • üks hommiku- ning lõunasöök Maroko kodus.

Hind ei sisalda:

 • rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse; (vajadusel võime aidata lennupileteid valida parima optimaalseima lennukava. Lennupileti hind hetkel 256.40 eur koos 10 kg käsipagasiga. Tallinn -Düsseldorf-Fez ning Marrakech – London – Riia)
 • reisikindlustust;
 • muuseumitesse sissepääse:
 • Agadiri krokotillipark – 70 dh;
 • Ham-ham (kohalik külasaun) külastus 15 dh, kui soovid isiklikku pesijat, lisandub veel 50 dh;
 • lõuna- ja õhtusööke.

 

Vajalik info

Maroko rahaühik on dirhem (MAD). 1 EUR = u 10,60 MAD.
Rahaühiku lühikese tähisena on tihti kasutusel ka Dh. Eestis dirhemeid osta ei saa.

Marokosse reisimisel on vaja passi, mis oleks kehtiv vähemalt kuus kuud riiki sisenemisel.

Maroko keskosas oktoobris on temperatuur 25–29 °C,  õhtud võivad olla natuke külmemad 18–25 °C.

Joogivesi soovituslikult poest osta, kraanivett ei soovita juua.

 

Maksetingimused:
• Reisile registreerimisel tuleb tasuda 10% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit,
• 10 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 90% reisi maksumusest.
• Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi maksumusest.

 

Reisiplaan võib muutuda lennuplaani muudatustest, ilmastikutingimustest, teeoludest, streikidest, reisist osavõtjate tervislikust seisundist ja muudest asjaoludest sõltuvalt.

Reisi korraldab MTÜ Kolmas Võimalus

Reisikorraldajal on õigus tühistada reis, kui ei ole kogunenud reisi toimumiseks eeldatav arvu reisijaid.

 

 

Detailid

Algus: 20. okt. 2018
Lõpp: 28. okt. 2018
Hind: 699€
Sündmus Category:

Toimumiskoht

Venue Name: Maroko
Address: Maroko
+ Google Map

Korraldaja

Organizer Name: Kolmas Võimalus MTÜ
Telefon: +372 53893636
E-mail: